УВАГА: ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Date: 18 січня 2018 о 09:01

ПОРАДИ ДЛЯ ПІШОХОДА

• Ходи правильно: кроки мають бути дрібними і частими, коліна при цьому повинні бути трохи зігнутими.
  • Під час ожеледиці руки не можна тримати в кишенях. При ходьбі ними треба розмахувати, утримуючи рівновагу.
  • Відмовся від каблуків! Взуття має бути зручним на нековзній рифленій підошві. Пам'ятай, що шпильки в ожеледицю можуть стати причиною серйозної травми голови.
  • Носи шапку й капюшон. Вони можуть пом'якшити падіння, якщо ти падатимеш на потилицю.
  • Падай на бік, на передпліччя, амортизуючи таким чином удар. Не виставляй назад лікті й не підставляй долоню витягнутої руки. Такі падіння небезпечні переломами.
  • Якщо ти посковзнувся, намагайся згрупуватися, підтягнувши коліна до грудей, і падай на бік.
  • Обходь металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
  • Не прогулюйся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
  • Що робити, якщо ж ти впав?..... якщо через деякий час відчув біль у голові, в суглобах, нудоту, побачив, що утворилися пухлини - терміново звернися до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.
  • Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.
  • Пересуваючись населеним пунктом у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
  • Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку «101» та невідкладної швидкої допомоги «103»

Comments:
Only authorized users can leave comments.