21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Щороку в Крутобалківському НВК проходять урочистості до цього дня. Учні 11 класу разом із вчителем української мови Кобзистою Н.М. провели урочисту лінійку «Мово рідна, слово рідне…». Вони розповіли про поневіряння і пригнічення української мови, читали вірші, звучала пісня про рідну мову. Усіх присутніх зі святом привітав директор НВК Павелко О.М. Закликав берегти, ретельно вивчати, плекати рідну мову як заповідав
Т. Г. Шевченко. Олександр Миколайович ще раз привітав наших переможців олімпіад та мовних конкурсів. Команда юних мовознавців школи достойно виступила на районному змаганні кращих знавців рідної мови ім.Петра Яцика. Серед наших учнів є і переможці:Пантелейчук С. 9 кл. -І м. та Кондра К.10 кл-. ІІ м.
У листопаді на базі Новосанжарського НВК відбулося урочисте відкриття Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Шкільну команду представили учні 5-11 кл. Школярі гідно виступили , отримавши 2 призових місць:Кондра К.10 кл- І м. та Рябуха Настя- ІІІ м. Катя здобула перемогу і на обласному етапі. У лютому приймала участь у Всеукраїнському етапі, результати поки невідомі.
На районній олімпіаді з української мови та літератури маємо теж призерів: І м. отримали Сімійон Аліна 9 кл. та Кондра Катя10 кл., ІІІм. Рябуха Настя. 18 січня на базі Полтавської ЗОШ №5 відбулася обласна олімпіада з української мови та літератури . Сімійон Аліна зайняла ІІІ місце ,а Кондра Катя – ІІ . Директор побажав, щоб щороку з’являлися нові таланти і збагачувалась , і розширювалась наша шкільна талановита родина.
Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.